Tipy na výlety

Informace, zajímavosti a tipy na výlety v okolí naší táborové základny Kolčava:

Koupání

Ihned vedle základny teče malý potok, který však není na nějaké větší koupání úplně ideální. Lepší koupání je na koupališti cca 2 Km od tábora, u kterého je i malá restaurace s možností občerstvení. Další možnosti koupání jsou na plaveckém stadionu ve Strakonicích a nebo v aquaparku v Horažďovicích.

Zajímavosti a památky

Pouhých 7 Km od tábora se nachází nejstarší a jedinečně dochovaný vodní mlýn v Čechách – středověký vodní mlýn Hoslovice. Celý areál mlýna určitě stojí za návštěvu. Dále se v blízkém okolí nachází Muzeum selského statku ve Volenicích. V nedalekém Strašíně se nachází Strašínská jeskyně. V okruhu 20 Km od základny se ještě nachází spousta zajímavostí a památek: Kašperské hory, hrad Kašperk, Muzeum historických motocyklů Kašperské hory, Strakonice, Muzeum středního Pootaví Strakonice, Strakonický hrad s věží Rumpál, rozhledna Javorník, největší hradní zřícenina – hrad Rabí.

Sport a adrenalin

Pro milovníky vodáctví je v létě sjízdná řeka Otava. Pro milovníky koní je možno zamluvit na ranči v Hoslovicích projížďky na koních. Pro milovníky adrenalinu je v šumavském areálu Zadov lanové centrum.

Turistické a cykloturisticeké trasy

V okolí se nachází 3 naučné stezky: NS Podskalí, NS Boží kámen, NS Javorník. Dále se v okolí nachází řada turistických i cykloturistických tras. Okolí základny je stranou od větších měst i rušnějších silnic a je ideální pro výlety pěšky i na kole.