O základně

Naše pionýrská skupina vlastní Táborovou základnu Kolčava, která se nachází v Jihočeském kraji, ve strakonickém okrese, na louce mezi obcemi Zvotoky a Strašice, které jsou vzdálené každá cca 1,5 km. Táborovou základnu si můžete za účelem pořádání letního dětského tábora pronajmout.

Letecký snímek ukazuje polohu louky, kde je táborová základna situována, ve vztahu k oběma obcím. Přesná poloha louky a tábora na ní je ukázána zelenou šipkou.


Zvětšit mapu

Na druhém snímku je hezky vidět rozložení celého tábora. Louka samotná je obklopena z jedné strany lesem, který roste do prudkého kopce. Z druhé stany teče potok Kolčava, podle kterého je základna pojmenována.


Zvětšit mapu

Ze Strašic vede k louce, na které se základna nachází, asfaltová cesta, ze Zvotok vede přímo až k tábořišti lesní cesta. Veřejnou dopravou se lze na tábor dopravit tak, že pojedete ze Strakonic autobusem buď do Strašic nebo Zvotok a odtud jednou ze zmíněných cest pěšky na základnu. Lepší cesta pro příjezd je však ta ze Strašic.

Na následujících dvou fotografiích můžete vidět pohled na základnu od vstupu na louku ve směru od Strašic. Na louce je hřiště, kde lze hrát volleyball, nebo ringo, případně jakékoliv další hry. Na větší hry lze použít celou louku.

pohled1

pohl

Na dalších snímcích je vojenský hangár, sloužící jako sklad materiálu; dále rozestavění podsadových stanů na tábořišti a jídelna se stoly a lavicemi.

3

Na táborové základně je postaveno celkem 35 podsadových stanů s dřevěnou podlážkou. Díky grantům poskytnutým Jihočeským krajem v rámci podpory pravidelné zájmové činnosti a zájmového vzdělávání máme od roku 2008 na všech stanech nové celty a též nové tee-pee, které lze používat v rámci táborové hry. Upozorňujeme však, že ve stanech nejsou matrace na některých postelích, takže si každý musí dovézt matrace vlastní. Maximální kapacita tábora je 70 osob, vyšší počet lze výjimečně sjednat individuálně.

umyvarka2 K osobní hygieně účastníků tábora slouží vojenské polní umývárny, ke kterým je stejně jako do kuchyně přivedena voda hadicí ze studny. Vedle polních umýváren jsou umístěny vojenské sprchy (MKS), umožňující snadné ohřívání vody na sprchování. V těsné blízkosti tábora protéká potok, a ve kterém se také dá, ovšem samozřejmě v omezené míře, koupat, či spíše cachtat. Lepší koupání je na koupališti vzdáleném cca 2 km od tábora, u kterého je i malá restaurace s možností občerstvení.

zachody Tábořiště je vybaveno čtveřicí suchých dřevěných WC (kadibudky) – 2x chlapci a 2x dívky. Záchody jsou ve vzdálenosti cca 30 m od posledních stanů a jsou částečně schované v lese. Do tábora není cítit žádný zápach.

ORGANIZAČNÍ ZAJIŠTĚNÍ TÁBORA

V průběhu tábora je zajištěna akutní lékařská péče a to lékařkou, která ordinuje v obci Volenice, vzdálené cca 3 km od Strašic. Nejbližší nemocnice je ve Strakonicích.

Pravidla pro nakládání s odpadem jsou v táboře taková, že biologický odpad se zakopává do odpadové jámy, ostatní odpad, tedy plasty, plechovky a sklo, se vyhazuje do igelitových pytlů (plast) a umělých popelnic, které je pak nutno vyvážet do kontejnerů v obci Strašice, případně budou odvezeny námi při ukončení běhu.

Pošta přímo ve Strašicích bohužel není, je zde pouze poštovní schránka. Dopisy lze posílat na Obecní úřad, kde nám starosta vychází maximálně vstříc. Na návsi je též telefonní budka. Na louce, kde je tábor umístěn, je signál pouze T-Mobile, ostatní dva operátoři tam nemají signál prakticky žádný.

Jelikož tekoucí voda, kterou máme do tábora zavedenou, není pitná, musí se pitná voda vozit v barelech z Obecního úřadu ve Strašicích. U obecního úřadu je umístěna též železná schránka, do které pekárny ve Vacově, po dohodě, dodávají pečivo.

Pokud jde o obchod, tak ten je ve Zvotokách a lze si v něm i dopředu objednávat potraviny. Ve Zvotokách je též možnost užívat mrazák na maso a další potraviny.

Nakupovat lze i na Vacově (cca 13 km), kde všechny potřebné obchody existují, případně též ve Strakonicích, kde je samozřejmě množství supermarketů.

Na našich webových stránkách jsou umístěny i další fotografie tábora a informace a tipy na zajímavé výlety v okolí. Můžete se dozvědět více i o našem oddílu Střelka. Bližší informace a dotazy ohledně pronájmu základny i čehokoliv, co Vás bude zajímat, získáte po zaslání dotazu na naší emailovou adresu strelka.cestice@gmail.com, nebo zavoláním na telefonní číslo +420 608 206 933.